Oświetlenie

Oświetlenie może odmienić wnętrza, zapewnić bezpieczeństwo czy wzbogacić aranżację ogrodu. Projektujemy oraz montujemy różnego rodzaju oświetlenia od iluminacji budynków po oryginalne rozwiązania dla wnętrz.  Mamy również za sobą duże realizacje takie jak oświetlenia obiektów sportowych takich jak stadiony.

Iluminacje budynków, oświetlenia ogrodów czy wnętrz potrafią wzbogacić i uatrakcyjnić otoczenie. Kompleksowo zajmujemy się instalacją oświetlenia od projektu po montaż.

Instalacje oświetleniowe

Oświetlenie może odmienić wnętrza, zapewnić bezpieczeństwo czy wzbogacić aranżację ogrodu. Wykonujemy instalacje oświetlenia przemysłowego, awaryjnego oraz odstawowego. Zdając sobie sprawę z tego jak ważne jest prawidłowe oświetlenie stanowisk pracy dbamy o to by dopasować strumień świetlny, czyli ilość lumenów do poszczególnych pomieszczeń inwestycji w których wykonujemy instalacje oświetlenia.

Dzięki poprawnemu i przemyślanemu systemowi oświetleń możemy zmniejszyć koszty energii elektrycznej.

Ważnymi czynnikami ku temu są:

N
Podział instalacji na podsekcje
N
Możliwość dopasowania natężenia oświetlenia
N
Zastosowanie energooszczędnych źródeł światła
N
Użycie opraw, który do maksimum wykorzystują emitowane światło
N
Ograniczenie korzystania z oświetlenia

Narzędzia, które nam w tym pomogą:

N
Czujniki ruchów
N
Czujniki natężenia światła
N
Czujniki zmierzchu
N
Regulatory (pomogą w utrzymaniu stałego oświetlenia w ciągu dnia)

Odbiorcą energii elektrycznej w biurowca są głównie instalacje oświetleniowe. Podczas pracy przy komputerze niezbędne jest odpowiednie oświetlenie, które powinno być zapewnione przez cały czas. Ponad to, najlepszym oświetleniem dla ludzkiego oka jest światło dzienne dlatego bardzo ważnym jest by sztuczne źródło światła jak najlepiej imitowało to naturalne. Odpowiednio zaprojektowane i dopasowane do swego przeznaczenia oświetlenie pomieszczeń jest kwestią kluczową dla komfortowego korzystania z nich oraz do nie generowania zbędnych kosztów.

Instalacje oświetleniowe w biurowcach czy centrach handlowych na ogół stanowią znaczącą część w poborze energii elektrycznej pobieranej przez cały budynek. Jest to sektor, który daje duże możliwości oszczędzania energii.

Iluminacje ogrodów i budynków

Oświetlenie zewnętrzne może pełnić różne role takie jak: zapewniać widoczność, poprawiać bezpieczeństwo lub budować atmosferę. Warto zastanowić się jaki efekt chcemy uzyskać zanim rozpoczną się prace projektowe nad instalacją oświetlenia naszego domu, ogrodu czy firmy. Jednym z najtańszych rozwiązań jest oświetlenie solarne jednak ze względu na swoją zawodność nie jest to rozwiązanie idealne. Najbardziej uniwersalnym jest oświetlenie elektryczne, które jednak wymaga poprowadzenia sieci elektrycznej co wiąże się z kosztami, jednak zapewnia ono wygodę użytkowania i niezawodność na długie lata. Możemy również oświetlić ogród bardzo nastrojowym „żywym ogniem” przy pomocy pochodni i świec wymaga to jednak zabezpieczenia przed niechcianym zaprószeniem ognia.

Poza wspomnianym wyżej oświetleniem podstawowym oferujemy również instalacje oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego.

Oświetlenie ewakuacyjne ma za zadanie oświetlić wnętrza na tyle by można było się z łatwością wydostać z budynku w którym nastąpiła przerwa w dostawie energii i powinno działać przez co najmniej godzinę po wyłączeniu oświetlenia podstawowego w razie awarii. Z godnie z normą PN-EN 1838 oświetlenie awaryjne jest ogólną nazwą na oświetlenia ewakuacyjne ( drogi ewakuacyjnej, strefy otwartej, strefy wysokiego ryzyka) oraz oświetlenia zapasowego.

Wszystkie produkty używane do wykonania instalacji oświetleń awaryjnych posiadają certyfikat Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej (CNBOP).